Hadis Dersi Başlıyor!

[vc_row tooltip_color=”color1″ tooltip_text_color=”color3″ bg_type=”no_bg” bg_grad=”background: -webkit-gradient(linear, left top, left bottom, color-stop(0%, #E3E3E3));background: -moz-linear-gradient(top,#E3E3E3 0%);background: -webkit-linear-gradient(top,#E3E3E3 0%);background: -o-linear-gradient(top,#E3E3E3 0%);background: -ms-linear-gradient(top,#E3E3E3 0%);background: linear-gradient(top,#E3E3E3 0%);” parallax_style=”vcpb-default” bg_image_repeat=”repeat” bg_image_size=”cover” bg_img_attach=”scroll” parallax_sense=”30″ animation_direction=”left-animation” animation_repeat=”repeat” bg_override=”0″ parallax_content_sense=”30″ fadeout_start_effect=”30″ overlay_pattern_opacity=”80″ multi_color_overlay_opacity=”0.6″ seperator_type=”none_seperator” seperator_position=”top_seperator” seperator_shape_size=”40″ seperator_svg_height=”60″ seperator_shape_background=”#ffffff” seperator_shape_border=”none” seperator_shape_border_width=”1″ icon_type=”no_icon” icon_size=”32″ icon_style=”none” icon_color_border=”#333333″ icon_border_size=”1″ icon_border_radius=”500″ icon_border_spacing=”50″ img_width=”48″ ult_hide_row_large_screen=”off” ult_hide_row_desktop=”off” ult_hide_row_tablet=”off” ult_hide_row_tablet_small=”off” ult_hide_row_mobile=”off” ult_hide_row_mobile_large=”off”][vc_column][vc_column_text]Bismillah.

RIHLE Uzaktan Eğitim Merkezinde yeni ders Hadis Dersinin başlangıç günü ve saati belli oldu. İlk ders 3 Nisan Cuma 20:00! Hadis dersi 10 haftalık müfredata sahip ve her Cuma günü 20:00-23:00 (GMT+2-TR Saati ile) arasında gerçekleşecek.

Ders 3 (üç) oturumdan oluşmakta. Her oturum 45’er dakika sürmekte ve iki oturum arasında 15’er dakika mola verilmekte. Ebubekir Sifil hocaya yönelteceğiniz soruları göndermek için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Bu haftanın konusu ise; Sünnet/Hadis Konusuna Genel Giriş

Ücretsiz Kaynaklar


 

RIHLE Uzaktan Eğitim Merkezi olarak telif hakkı kamuya açık olan kitapları ücretsiz olarak indirmenize olanak sağlayacak. Ayrıca ücretsiz kitapları Google Books’a yükleyerek mobil cihazlarda da yararlanmanızı sağlayacağız. İleri ki günlerde bilgileri e-posta adresinize veya telefonlarınıza SMS olarak ileteceğiz.

Hadis Viki Projesi


Wiki kelimesi Havai dilinde hızlı yazım anlamına gelmektedir. Türkçe‘ye Viki olarak geçen web 2.0 aracı; açık bir ansiklopedidir. Bu derste  ücretsiz ders kaynakları için  HadisViki adresini hizmete açtık. HadisViki’de ders kaynakları arasında arama yapabilir ve Everynote, e-Posta ve diğer Sosyal Medya hesaplarınıza okuduğunuz bölümü gönderebilir ve notlarınızı alabilirsiniz.

HadisViki beta versiyonu ile şu anda sadece test aşamasında dileyen katılımcılarımız HadisViki için gönüllü editör olabilir ve HadisViki’nin gelişmesinde bizlere yardımcı olabilir.

HadisViki’ye erişmek için: http://hadisviki.ruzem.org

WhatsApp Grubu


 

Dinler Tarihi dersinde uygulamaya geçtiğimiz RUZEM-Beyler ve RUZEM-Hanımlar WhatsApp ders gruplarına bu ders içerisinde de devam edeceğiz. WhatsApp gruplarında  ders duyuruları, döküman paylaşımları yapılmakta.

Bize bildirdiğiniz telefon numaraları otomatik olarak WhatsApp’a eklenecek. Eğer WhatsApp grubuna diğer telefon numaralarınızı bırakmak istiyorsanız buradan iletişim formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

Kullanım Kılavuzu


 

Ders başlamadan 15 dakika önce sanal sınıf açılmakta. Aşağıdaki kullanım kılavuzlarını izlemenizi ve ders öncesinde sorularınızı iletmenizi rica ediyoruz.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]