Hakkımızda

Toplumsal olarak yaklaşık üç asırdır devam eden travmamızın, bilgi sosyolojisindeki ya da epistemolojik serüveni ise yaklaşık bir asırdır devam ediyor. Geçen bu süre zarfında yaşayarak müşahede ettik ki akademinin bilimsel yöntem ile hâsıl ettiği bilgi, Müslüman muhayyilede ya da zihinde olması gereken rikkati ve asliyeti inşa etmiyor. Bilakis, Müslümanı dönüştürerek anlam dünyası ile amel dünyası arasında derin uçurumlar açıyor.

Anlam dünyamız ile amel dünyamızın tutarlılığını sağlamak için yapılması gereken tek şey var: Evimize dönmek, yani anlam/varlık dünyamıza dönmek. Bu da ancak sahih usulle menziline varılacak bir yolculuk demek.

Özellikle Modern İslam Düşüncesi üzerine yaptığı ilmî kritikler ve eserleri ile tanıdığımız Doç. Dr. Ebubekir Sifil hocamızın yönetiminde böyle bir yolculuğa çıkmaya hazırlanın. Çünkü Rıhle Uzaktan Eğitim Merkezi yeniden bismillah dedi. Hem de klasik medrese usulünü yaygınlaştıracak bir programla.

RIHLE Uzaktan Eğitim Programı

İslamî İlimler eğitiminde yeni bir adım olarak başlanan sanal okul programı, öncelikle klasik medrese usulünde olacak. Metin merkezli işlenecek derslere online/canlı olarak iştirak edilebileceği gibi, okulda altyapısı hazırlanmış arşiv bölümünden de daha sonra faydalanılabilecek. Online katılımda hocaya eşzamanlı bir şekilde soruların sorulabilecek olması da interaktif bir sınıf ortamını sağlayacak.

İslamî İlimler eğitiminde yeni bir adım olarak başlanan sanal okul programı, öncelikle klasik medrese sisteminin giriş seviyesinde basitleştirilmiş bir versiyonu da yürütülmektedir. Metin merkezli işlenecek derslere online/canlı olarak iştirak edilebileceği gibi, arşiv bölümünden de süresiz ve sınırsız olarak da istifade edilecektir. Online katılımda Doç. Dr Ebubekir Sifil hocamıza canlı ders ortamında soru sorulabilecek olması interaktif bir ders ortamının önemli bir avantajı olarak öne çıkmaktadır.

Doç. Dr. Ebubekir Sifil hocamızın rahle-i tedrisinde gerçekleştirilecek olan programın detayları için tıklayınız.

 

Öğrenci İşleri & Destek

+90 (212) 531 5030 - 3

[email protected]

Akaid konusu gerçekten son derece önemli ve hassastır. Uhrevî selametini düşünen bir kimsenin bu meselede ifrat-tefrit dengesizliğine düşmeden, sorumlu olduğu kadarıyla bilgi sahibi olmaya çalışması, ilminin yetmediği, kapasitesini aşan hususlara girmemesi ve özellikle de bu sahada şahsî kanaatleriyle yahut halk arasında yaygın telakkilerle fikir beyan etmekten uzak durması gerekir.


EHL-İ SÜNNET AKAİDİ
MEZHEPLER TARİHİ
DİNLER TARİHİ
HADİS
HADİS USULÜ
GÜNÜMÜZ FIKHÎ MESELELERİ
TASAVVUF
ARAŞTIRMA TEKNİKLERİ
ÖĞRENCİ PORTAL
KULLANIM KILAVUZU
TANITIM VİDEOSU
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI
 
HESAP BİLGİLERİMİZ
GİZLİLİK POLİTİKASI
İADE KOŞULLARI & CAYMA HAKKI
SÜRÜM NOTLARI

@ 2013 - 2019 DA Hİ Basın YAYIN Eğİtİm turİzm lİmİted şirketİ